Najnowsze wiadomości:

ARESZTOWANO KAPITANA ZATOPIONEGO KOREAŃSKIEGO PROMU
PAPIEŻ FRANCISZEK: "CZŁOWIEK STAJE SIĘ POTWOREM, ALE OSTATNIE SŁOWO BĘDZIE NALEŻAŁO DO MIŁOŚCI"
WYPADEK MOTOLOTNI W JAKSICACH. ZGINĘŁY 2 OSOBY
POLICJA APELUJE O OSTROŻNOŚĆ NA DROGACH
TURCJA: PREMIER RECEP TAYYIP ERDOGAN ZŁOŻYŁ POZEW DO TK W SPRAWIE TWITTERA
MEKSYK: TRZĘSIENIE ZIEMI O SILE 7,5 W SKALI RICHTERA
GENERAŁ WOJCIECH JARUZELSKI PONOWNIE TRAFIŁ DO SZPITALA
Sobota, 19 kwietnia 2014 r.
Imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego
Gala osobowosci i sukcesy
106

Najpiękniejsze drzewa na świecie

wtorek, Grudzień 10, 2013 @ 08:12 PM
Opublikowano przez: AF10.12.2013, 20:20
Najpiękniejsze drzewa na świecie

Najpiękniejsze drzewa na świecie

fot. Mizzy Pacheco

Zdjęcie 1 z 18

Na całym świecie rosną drzewa tak niezwykłe, że nie sposób przejść obok nich obojętnie. Niektóre z nich są unikatowe, ponieważ rosną tylko w wybranych miejscach.

Kilkunastu utalentowanych artystów zebrało się i utrwaliło na fotografiach takie właśnie, jedyne w swoim rodzaju drzewa. Warto przy tym uzmysłowić sobie jedną rzecz – na świecie wycina się coraz więcej drzew, a w wyniku rabunkowej gospodarki ginie wiele cennych gatunków.

Może ta fantastyczna galeria zmotywuje ludzi, by zaczęli robić, co w ich mocy, aby chronić każde możliwe drzewo.

MS

fot. Oleg Znamenskiy

fot. Oleg Znamenskiy

 
Podobne
 

Dzieci tym różnią się od dorosłych, że nie zastanawiają się, kto wygra kwietniowe wybory w Afganistanie, do którego klubu odejdzie Robert Lewandowski, który minister zostanie zdymisjonowany, a który się utrzyma lub, jak znaczące będą wzrosty i spadki na giełdzie. Dzieci szukają odpowiedzi na jedno, tylko jedno pytanie „Kim będę w przyszłości?”. Często odpowiedź na to (…)

Poznajecie tę twarz? Tak, to twarz hollywoodzkiego gwiazdora Morgana Freemana. Nie jest to jednak zwykłe zdjęcie, ani portret stworzony przez XIX-wiecznego impresjonistę. To portret Morgana Freemana stworzony na tablecie Apple przez współczesnego brytyjskiego artystę – Kyle’a Lamberta. Portret ów został stworzony palcami z użyciem aplikacji Procreate. Ale niech się nikomu nie wydaje, że Lambert miał (…)

Seria fotograficzna francuskiego artysty Denisa Rouvre zatytułowana „Brutalni mężczyźni” – to prawdziwa eksplozja męskości i testosteronu. Muskularni, wytatuowani, z groźnymi minami – budzą respekt i postrach u większości z nas. W rzeczywistości artysta chciał sparodiować sposób, w jaki zwykle pokazuje się silnych i władczych mężczyzn. Nic więc dziwnego, że do swojej serii zatrudnił… profesjonalnych wrestlingowców! (…)

Jeden człowiek, 100 tysięcy wykałaczek i 35 lat pracy! Zobaczcie niesamowitą kinetyczną rzeźbę z San Francisco, której autorem jest Scott Weaver. Prawda, że robi wrażenie? Video:

Hiszpański designer Maximo Riera, znany jest ze swoich zadziwiających „zwierzęcych” krzeseł. W przeszłości zaprezentował już m.in. krzesła w kształcie nosorożca, ośmiornicy czy morsa. Ostatnio postanowił dodać do swojej kolekcji kolejne zwierzę – tym razem słonia. Całą tylną część krzesła stanowi rzeźba zwierzęcia, podczas gdy jego przód – to wygodne siedzisko podtrzymywane przez rzeźbione w indyjskie (…)

Zwierzętom na ogół nie przeszkadza robienie im zdjęć. Tak są pochłonięte swoimi sprawami, że ostatnie na co zwracają uwagę – to człowiek z aparatem. Problem pojawia się, gdy chce się zrobić ze zwierząt modeli. Zwierzęta nie lubią zbyt długo być w jednym miejscu, stać nie ruchomo czy wyginać się dla czyjegoś gustu. Chyba że „poprosi (…)

Czasem tak bywa, że w podróż samochodem trzeba zabrać psa. Niekiedy sytuacja wymaga, by pozostawić psa na jakiś czas samego w aucie. Można by pomyśleć: „Przecież pies nie marznie, nie moknie, nie siedzi na wietrze. Wszystko w porządku”. Wcale nie! Pies to nie człowiek. Nie włączy radia, żeby mu się czas nie dłużył, nie otworzy (…)

W ramach obchodów 125. rocznicy urodzin Le Corbusiera, Centrum Architektury zainicjowano cykl wykładów, wystaw i spacerów poświęconych temu jednemu z najważniejszych w historii architektowi. Mimo, że Le Corbusier nigdy nie gościł w Polsce, wpływy jego projektów można śledzić w architekturze Warszawy, Katowic, czy Tarnowa. Przedwojenna awangarda, głównie w Warszawie, aktywnie brała udział w pracach CIAM (…)

Modele ubrani w stroje zaprojektowane przez stylistę Si Chana, sprawiają wrażenie postaci z kreskówek. Kolorowe marynarki i koszule męskie charakteryzują długie rękawy zakończone pulchnymi rękawiczkami, które można zawiązać w „uścisku“. „Poprzez tę kolekcję chciałem, żeby ludzie poczuli się kochani i szczęśliwi. Chciałem podkreślić niemożność tworzenia więzów międzyludzkich we współczesnym społeczeństwie. Właśnie dlatego niektóre marynarki mają wiele (…)

Są wśród nas tacy, którzy mieli okazję odwiedzić miasta takie jak Barcelona, Nowy Jork czy Moskwa. Zobaczyli Central Park, katedrę Sagrada Familia, wodospad Niagara czy wieżę Eiffla. Na świecie jest mnóstwo stworzonych przez naturę lub człowieka pięknych konstrukcji, krajobrazów czy miast. Jeżeli ktoś jest pewny, że widział wszystko i nic go nie zachwyci, na pewno (…)

Miliony ludzi na świecie żyją z rakiem. Większość swojego czasu spędzają w szpitalu lub w jego obrębie, tocząc trudną walkę z chorobą. Fotograf Vincent Dixon razem z francuską fundacją Mimi, postanowili choć na chwilę odmienić ich los. Tak narodził się projekt „If Only for a Second” („Nawet jeśli tylko na chwilę”), który powstał, by pomóc (…)

On – rosyjski producent i fotograf Murad Osmann. Ona – piękna Natalia Zakharova. Przebyli razem spory kawałek świata, a wszystko udokumentowali na zdjęciach, które regularnie publikują na Instagramie. Ich przygoda z podróżami rozpoczęła się we wrześniu 2011 roku od wyjazdu do Barcelony. Para zwiedziła jak do tej pory wiele ciekawych i egzotycznych miejsc, takich jak: (…)

W odpowiedzi na konkurs „Most w Paryżu”, architekci z francuskiego studia AZC (Atelier Zündel Cristea), stworzyli niezwykły projekt 30 metrowego dmuchanego mostu. Konstrukcja składa się z trzech balonowych okręgów, wewnątrz których znajdują się trampoliny. Dzięki temu mieszkańcy miasta i turyści mogliby przeskakiwać z jednego krańca Sekwany na drugi, podziwiając przy tym wyjątkową panoramę miasta z (…)

Mieszkający na stałe w Londynie fotograf Roman Sakovich jest autorem kontrowersyjnej kampanii społecznej o nazwie „Half”, ukazującej życie człowieka przed i po zażyciu narkotyków. By pokazać, jak tragiczne w skutkach może być zażywanie narkotyków, artysta stworzył zdjęcia ukazujące ludzi do połowy zdrowych i wolnych od używek, a do połowy będących w szponach nałogu. Zobaczcie!

Świat to nie tylko piękne widoki, ludzie różnych ras, religii czy narodowości. Świat to nie tylko różnorodność kulturowa. To także potrawy. Każdy region ma swoją własną, unikatową kuchnię. Francuzi jedzą sery, Brytyjczycy wołowinę, Amerykanie kukurydzę. Kulinarna różnorodność świata zainspirowała nowozelandzkiego artystę, Henry’ego Hargreavsa do stworzenia niezwykłej mapy świata. Mapy, która nie będzie rysowana ołówkiem i (…)

Każdy z nas, nawet w dorosłym życiu, zachowuje się czasami jak dziecko. W ciekawy sposób przedstawił to francuski artysta Cristian Girotto. W swojej serii fotograficznej „L’ enfant exterior”, Girotto ukazał dorosłych, którzy wcielają się w role beztroskich i niesfornych maluchów. Na zdjęciach widzimy ich naburmuszone i nadąsane miny. Innym razem wydają się być nieco zawstydzeni (…)

Cztery lata i pięć miesięcy – tyle trwała budowa nowego ratusza w Seulu. Teraz budynek jest już gotowy do użytku i zostanie zainaugurowany we wrześniu tego roku. Nowy ratusz został skonstruowany wokół starej siedziby, którą zdaje się pochłaniać. Budynek staje się przez to wymownym świadectwem transformacji miasta w metropolię, a następnie w Megalopolis liczące 10 (…)

Pasją kanadyjskiego fotografa i dokumentalisty znanego jako Joey L., jest badanie egzotycznych kultur i religii. Z najnowszej podróży do Varanasi w Indiach, artysta przywiózł niesamowitą kolekcję zdjęć. Joey dokumentował tam życie Sadhus – „świętych mężczyzn” – starszych ludzi, którzy porzucili zdobycze cywilizacji i poświęcili się medytacji i studiom religijnym. „Ich rzeczywistość określa umysł, a nie (…)

Tak, jak polskie miasta obklejone zostały wzbudzającymi kontrowersje urbanistów i architektów reklamami o różnej formie i wielkości w czasie Euro 2012 (reklama Coca-Coli pokrywająca cały most kolejowy w Warszawie, budynki całkowicie zasłonięte billboardami w centrum miast), tak teraz podobny fenomen obserwujemy w Londynie w czasie Olimpiady. Wszechobecna reklama spotkała się z reakcją artystów ulicznych, którzy (…)

Kilka dni przed rozpoczęciem Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi, brytyjska telewizja BBC wyświetliła spot promujący Igrzyska. Film ten na zlecenie Brytyjczyków stworzył Polak – Tomasz Bagiński. BBC ponownie zaprosiła do współpracy naszego najsłynniejszego twórcę filmów animowanych. Tym razem więcej jest sportu, a w filmie zagrało dwoje Polaków: Aleksandra Goss – łyżwiarka i rolerka oraz Krzysztof (…)

Te wspaniałe potrawy sfotografował nowozelandzki artysta Henry Hargreaves. Ludzie, którzy je spożyli w rzeczywistości chwilę później już nie żyli, ponieważ zdjęcia te przedstawiają posiłki osób skazanych na śmierć w Stanach Zjednoczonych. W ten sposób przywiązane do Biblii USA, nawiązują do Ostatniej Wieczerzy Chrystusa. Fotografie ukazują posiłki zamawiane przez zbrodniarzy, których znała cała Ameryka. Wśród nich (…)

Brazylijski fotograf Sebastião Salgado, kreując poniższe zdjęcia, postanowił zabrać widzów w podróż dookoła świata. Pracował przez 6 lat, by podróż ta była interesująca i przykuwająca uwagę. Nieprzypadkowo zdjęcia są czarno-białe i przedstawiają głównie dziką przyrodę. Zamiarem autora było stworzenie harmonijnej i spokojnej kompozycji pokazującej, że życie to nie tylko krzykliwe kolory, stres i pośpiech, ale (…)

„To była miłość od pierwszego wejrzenia” – mówi ze łzami w oczach amerykański fotograf Angelo Merendino, opisując moment, w którym po raz pierwszy spotkał swoją przyszłą żonę Jennifer. Niespełna pięć miesięcy po ślubie ich światem wstrząsnęła wiadomość, że u Jennifer zdiagnozowano raka piersi. Tuż po pierwszej rocznicy ich ślubu, po podwójnej mastektomii, chemioterapii, promieniowaniu i (…)

Zachęcamy do obejrzenia znakomitej galerii prac młodej, polskiej malarki i projektantki mody, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Iwony Bielawskiej.  

Znany włoski fotograf Gabriele Galimberti, przemierzył świat w poszukiwaniu babć. A właściwie babć w kuchni. Każdy wie, że dla babci nie ma cenniejszego skarbu nad wnuki, a miłość do wnuków wyraża się w wielu formach, ale najwyraźniej właśnie przez gotowanie. Gabriele, zainspirowany przez własną babcię gotującą dla niego ravioli, ruszył w świat szukając podobnych babć. (…)

Mimo, iż każdy z nas słyszał o Cyganach (lub Romach), mało kto poznał wszystkie tajemnice tej grupy etnicznej. W zasadzie przeciętny człowiek wie o nich niewiele – że noszą dziwne stroje, mówią niezrozumiałym językiem i zawsze trzymają się razem. Sami Romowie starają się wytwarzać wokół siebie aurę tajemnicy, ponieważ nie identyfikują się z żadnym krajem (…)

Japończycy już nie raz udowodnili, że są prawdziwymi mistrzami w kreowaniu rzeczy dziwnych i niepowtarzalnych. Przykład? Oto najnowszy projekt japońskiej firmy Tange and Nakimushi Peanuts – „Neko-Sushi”. Seria fotograficzna „Sushi Cats”, ukazuje koty jako sushi. Na zdjęciach widzimy zwierzaki siedzące na idealnie uformowanych porcjach ryżu – przewiązane paskiem nori i wodorostami oraz ozdobione najróżniejszymi dodatkami (…)

Gdy w XIX w. armia Napoleona walczyła w Rosji, dla historii naszych braci-Słowian pozytywnie zapisało się wielu dowódców, oficerów i żołnierzy. Ówcześnie żyjący malarz – Anglik George Dawe – wykonał na ich cześć serię portretów. Współcześnie żyjący fotograf i artysta Steve Payne, postanowił po ponad 200 latach odświeżyć obrazy. Tyle że odświeżanie wykonał na swój (…)

Katarzyna Kobylarz – absolwentka dwóch wydziałów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie: Wydziału Grafiki Krakowie oraz Wydziału Malarstwa (Katedra Scenografii). Dyplom ze scenografii wykonała pod kierunkiem prof. Małgorzaty Komorowskiej oraz ukończyła tytułem mgr sztuki w 2007 Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom z grafiki wykonała w pracowni drzeworytu u profesora Bogdana Migi w 2007 roku. Ukończyła (…)

Francuska artystka Mademoiselle Maurice, tworząca te oryginalne papierowe dzieła, zaprezentowała swoje prace na ulicach Paryża, Hong Kongu i Wietnamu. Kolorowe kompozycje geometryczne ozdobiły mury budynków oraz chodniki, w wyjątkowy sposób wpisując się w architekturę i dzięki różnorodnym kolorom, ożywiając ponury krajobraz miasta.  

Takie sceny widzieliśmy w niejednym filmie (szczególnie tych o przygodach Jamesa Bonda). Kobieta i mężczyzna spotykają się, nawiązują krótką konwersację i za chwilę obejmują się i całują. Z powodu filmowych uproszczeń może się wydawać, że w prawdziwym życiu jest podobnie. Myślicie tak? To możecie myśleć tak dalej. O tym, że nie tak łatwo odgrywa się (…)

Fotografowie, jak większość profesji, mają swoje specjalności. Utrwalają konflikty zbrojne, zmagania sportowe, odkrycia naukowe i inne sceny z życia. W tym zawodzie ciekawą niszę znalazła Kanadyjka Corrie White, która od lat robi zdjęcia… kroplom wody. Kto by pomyślał, że woda może być tak ekscytująca? A jednak może. Naturalnie – pod warunkiem, że zdjęcia zostały wykonane (…)