Najnowsze wiadomości:

angela merkel: "Walka z antysemityzmem jest obowiązkiem każdego Niemca. Mieszkający w Niemczech Żydzi są naszym skarbem narodowym"
Ebola: Malezja wyśle do Afryki miliony rękawiczek
francois hollande: "potrzeba globalnej i zdecydowanej reakcji na działania IS"
Tajlandia: Zamordowano parę Brytyjczyków
Philip Hammond: "Rząd nie jest w stanie odbić kolejnego brytyjskiego zakładnika"
Następną ofiarą dżihadystów może być 47-letni Alan Henning z Manchesteru
Ukraina otrzyma polski sprzęt policyjny
Wtorek, 16 września 2014 r.
Imieniny: Edyty, Kornela, Kamili
106

Najpiękniejsze drzewa na świecie

wtorek, Grudzień 10, 2013 @ 08:12 PM
Opublikowano przez: AF10.12.2013, 20:20
Najpiękniejsze drzewa na świecie

Najpiękniejsze drzewa na świecie

fot. Mizzy Pacheco

Zdjęcie 1 z 18

Na całym świecie rosną drzewa tak niezwykłe, że nie sposób przejść obok nich obojętnie. Niektóre z nich są unikatowe, ponieważ rosną tylko w wybranych miejscach.

Kilkunastu utalentowanych artystów zebrało się i utrwaliło na fotografiach takie właśnie, jedyne w swoim rodzaju drzewa. Warto przy tym uzmysłowić sobie jedną rzecz – na świecie wycina się coraz więcej drzew, a w wyniku rabunkowej gospodarki ginie wiele cennych gatunków.

Może ta fantastyczna galeria zmotywuje ludzi, by zaczęli robić, co w ich mocy, aby chronić każde możliwe drzewo.

MS

fot. Oleg Znamenskiy

fot. Oleg Znamenskiy

 
Podobne
 

Nancy Borowick jest nowojorską fotografką, której przyszło zmierzyć się z naprawdę trudną rzeczywistością. Na przełomie 2013 i 2014 roku u obojga jej rodziców lekarze zdiagnozowali nowotwór. Nancy postanowiła udokumentować ich wspólną walkę z chorobą na swoich zdjęciach, które zatytułowała „Cancer Family”. U Lauren i Howiego w niespełna rocznym odstępie czasu lekarze zdiagnozowali zaawansowaną formę nowotworu. (…)

Pod lufy plutonu egzekucyjnego można posłać szpiegów, zdrajców, kryminalistów albo przeciwników politycznych. Komu by jednak przyszło do głowy rozstrzeliwać… kwiaty? A jednak! Trybunał rewolucyjny w osobie niemieckiego fotografa Martina Klimasa wydał taki wyrok i jednoosobowy pluton egzekucyjny w osobie niemieckiego fotografa Martina Klimasa taki wyrok wykonał! Jak do tego doszło? Martin nabył kilka porcelanowych kwiatów, (…)

Jon Rafman mieszka w Montrealu, ale uważa się za obywatela świata. Artysta obserwuje ulice całego globu, wychwytując najbardziej interesujące sytuacje i przekształcając je w sztukę. Dzieła artysty odzwierciedlają ducha czasu: Google Street View Project, jak sama nazwa wskazuje, to projekt zrealizowany dzięki Steet View, programowi, który fotografuje wszystkie ulice świata, aby zarchiwizować je na Google (…)

Plastik to dziś chyba najczęściej używany i wyrzucany materiał na świecie. Niektórzy nie zdają sobie sprawy, że zepsute plastikowe rzeczy można całkiem sensownie wykorzystać. Wtedy sprawy w swoje ręce – dosłownie – muszą wziąć artyści. Tacy jak pochodząca z RPA Freya Jobbins. Te niezwykłe rzeźby powstały właśnie ze zużytych plastikowych produktów (głównie zabawek). „W mojej (…)

Przełom lat 80. i 90. – to dla Rumunii czas przemian. Kraj odrzucił komunizm i przekształcał się w kraj kapitalistyczny. Mimo że wywalczył demokrację, otworzył się na świat i przystąpił do Unii Europejskiej, nie wszyscy skorzystali z dobrodziejstw upadku komunizmu. Wiele rumuńskich wiosek dosłownie wymiera z powodu nędzy i braku perspektyw. Ciemną stronę rumuńskiej transformacji (…)

Mieszkający w San Francisco fotograf Timothy Archibald jest autorem niezwykłej serii zdjęć zatytułowanej „Echolilia”, w której sfotografował swojego cierpiącego na autyzm syna Elijaha. Mężczyzna przez kilka lat uwieczniał na fotografiach codzienną walkę dziecka z chorobą – obserwował jego codzienne troski i towarzyszył mu w wielu trudnych i bolesnych sytuacjach, dzięki czemu mógł choć odrobinę przybliżyć (…)

Wynalazek fotografii zrewolucjonizował sposób postrzegania rzeczywistości. Niezaprzeczalną siłą zdjęć jest możliwość zarejestrowania autentycznych emocji i zatrzymania w kadrze poruszających chwil, którymi dzisiaj możemy podzielić się z całym światem w ciągu kilku sekund. World Photo Day, obchodzony 19 sierpnia, jest dniem rozpoczynającym celebrację narodzin fotografii, a święto to łączy wszystkich, którym wynalazek Daguerre’a pozwala utrwalać myśli (…)

Ten dramat przeżyło wielu ludzi. Mieli udane życie, odnosili sukcesy i nagle… jedno głupie, nieprzemyślane działanie i wylądowali w więzieniu. I to na kilkadziesiąt lat. Wtedy zostaje już tylko jedno. Przemyśleć swoje zachowanie. Tego typu dramaty zainspirowały Trenta Bella – zawodowego fotografa i artystę do stworzenia serii „Reflect Project”. Bell namówił 12 osadzonych do napisania (…)

Tak, jak polskie miasta obklejone zostały wzbudzającymi kontrowersje urbanistów i architektów reklamami o różnej formie i wielkości w czasie Euro 2012 (reklama Coca-Coli pokrywająca cały most kolejowy w Warszawie, budynki całkowicie zasłonięte billboardami w centrum miast), tak teraz podobny fenomen obserwujemy w Londynie w czasie Olimpiady. Wszechobecna reklama spotkała się z reakcją artystów ulicznych, którzy (…)

Patrząc na prace Gustavo Silvy Nuneza można odnieść wrażenie, że przedstawiają zdjęcia pływających ludzi. W rzeczywistości są to jednak hiperrealistyczne obrazy, które powstały przy pomocy płótna, farby i pędzla. Wenezuelski artysta z niezwykłą dokładnością maluje ludzi w wodzie. Nunez jeszcze bardziej przesuwa granicę między rzeczywistością a obrazem, poprzez interakcję ze swoimi pracami. Na Instagramie Gustavo (…)

Kenji Croman, fotograf pochodzący z Honolulu, stworzył wyjątkowy cykl zdjęć fal morskich wykonanych w niezwykłych zakątkach w Chile, Paragwaju i Peru. Zrealizowanie tego oryginalnego projektu umożliwił mu zyskujący coraz większą popularność na całym świecie sposób pozyskiwania pieniędzy zwany crowdfundingiem. Artysta opisał swój projekt na portalu Kickstarter, prosząc o wsparcie w wysokości 9 tysięcy dolarów. Dzięki około 100 darczyńcom z (…)

Chosewood Park, miasteczko na południu Atlanty, prosi o ocenzurowanie pracy argentyńskiej artystki Hyuro, zaproszonej do stworzenia dzieła dla miasta w ramach festiwalu kobiecej sztuki ulicy “Living Walls”. Ściana ozdobiona pracą artystki przedstawia kolejne ujęcia, niczym w filmie, rozbierającej się z futrzanej sukienki-skóry kobiety. Bohaterka malowidła rozbiera się do naga, a sukienka-skóra, którą z siebie zdjęła, (…)

Kate Parker ma całkiem niemałą rodzinę (dwie córki), ale dała radę ją powiększyć o adoptowanego chłopca – Sama. W wychowaniu pomaga jej siostra wraz ze swoim mężem. Kate o Samie mówi tak: „Wszyscy pokochaliśmy tego małego człowieka, który dał nam wiele radości”. Jak wielka to radość, można zobaczyć na zdjęciach, które zrobiła Kate. Fakt, że (…)

Dziś prześwietlenie to codzienność. Prześwietlamy dotkniętych chorobą płuc lub kości, prześwietlamy dokumenty, czy są wiarygodne i kandydata na wysokie stanowisko w administracji, czy przeszłość i teraźniejszość ma taką jak trzeba. Są jednak tacy, którzy przełamują schematy i prześwietlają rzeczy, o których niepodobna myśleć, że mogłyby zostać prześwietlone. Do takich właśnie nieschematycznych osób należy Arie van (…)

Na ślad tych cudów dawnej motoryzacji wpadła Szwajcarka Kim Leuenberger – 21-letnia studentka London University of Arts. Kim postanowiła skorzystać z okazji i zrobiła tym, jak to się kolokwialnie mówi – odpicowanym brykom – sesję zdjęciową. Jak widać, wehikuły są w idealnym stanie technicznym, a na dodatek można je brać za darmo. Stare auto „z (…)

Braden Summers jest amerykańskim fotografem, mieszkańcem Nowego Jorku i zadeklarowanym gejem. Podróż, którą odbył i zdjęcia, które zrobił trafiły w idealny czas. Właśnie teraz w wielu krajach świata trwają burzliwe debaty o miejscu homoseksualistów w społeczeństwie. Francja, Indie, Brazylia, Liban, RPA, Wielka Brytania i USA – to imponująca trasa jego podróży. Wszędzie tam portretował uczucie, (…)

Czasem tak bywa, że w podróż samochodem trzeba zabrać psa. Niekiedy sytuacja wymaga, by pozostawić psa na jakiś czas samego w aucie. Można by pomyśleć: „Przecież pies nie marznie, nie moknie, nie siedzi na wietrze. Wszystko w porządku”. Wcale nie! Pies to nie człowiek. Nie włączy radia, żeby mu się czas nie dłużył, nie otworzy (…)

„Crescent Moon Tower” to projekt architektoniczny stworzony przez firmę Transparence House. Ten niesamowity budynek w kształcie półksiężyca, ma powstać w Za’abeel Park w północno-wschodnim Dubaju. Pomysłodawcy dzieła chcieli podkreślić w architekturze budynku dwie rzeczy – przywiązanie do Islamu oraz technologiczny i gospodarczy rozwój Dubaju. Projekt ma zostać oddany do użytku w 2015 roku.

Są wśród nas tacy, którzy mieli okazję odwiedzić miasta takie jak Barcelona, Nowy Jork czy Moskwa. Zobaczyli Central Park, katedrę Sagrada Familia, wodospad Niagara czy wieżę Eiffla. Na świecie jest mnóstwo stworzonych przez naturę lub człowieka pięknych konstrukcji, krajobrazów czy miast. Jeżeli ktoś jest pewny, że widział wszystko i nic go nie zachwyci, na pewno (…)

Pomysłodawcą tej wyjątkowej serii jest Clement Briend, artysta mieszkający na stałe we Francji. W cyklu zatytułowanym „Drzewa Kambodży”, Briend przedstawił za pomocą projektora kultowe dla Kambodżan Bóstwa i Duchy, które w ciekawy sposób ożywiły ponure korony miejscowych drzew. Trzeba przyznać, że efekt jest naprawdę niesamowity!

Hiszpański artysta Isaac Cordal zasłynął z tworzenia i umieszczania miniaturowych szkieletów w miejscach publicznych na całym świecie. Chociaż jego rzeźby celowo są niejednoznaczne, nie można przejść obok nich obojętnie. Małe cementowe figurki wręcz zmuszają do tego, aby poznać ich historię. W swojej serii zatytułowanej „Cement Eclipses”, Cordal przedstawia różne sceny naszego życia. Każda z nich (…)

Publikowaliśmy niedawno galerię z włoskimi ruinami (www.neomedia.info/co-mowia-ruiny). Dziś odbędziemy podobną podróż. Tym razem po śladach „zaginionej cywilizacji” oprowadzą nas Gianluca Tesauro i Jorge Manes Rubio. Panowie przyjechali do Parku Narodowego Cilento we Włoszech, do miejsca, które ponad trzy dekady temu zostało nawiedzone przez trzęsienie ziemi. Wiele zdewastowanych miejscowości zostało opuszczonych i wymarły. Od ponad 30 (…)

Wydawałoby się, że malowanie farbami olejnymi, malarstwo w ogóle – ustąpiło miejsca fotografii. Choć fotografia jest zdecydowanie częściej obecna w naszym życiu niż obrazy, nie znaczy to, że malarstwo wymarło. Żyje dzięki takim ludziom, jak Jeremy Mann. Jeremy’ego od zawsze ciągnęło do sztuki, zwłaszcza do malowania. Po studiach w Ohio osiadł w Kalifornii i tam (…)

Prace francuskiego artysty Marca Giai-Minieta na pierwszy rzut oka wyglądają jak domki dla lalek, ale gdy przyjrzymy im się bliżej, mogą powodować dreszcze… Miniet wykorzystuje zwykłe papierowe pudełka do tworzenia niesamowitych instalacji przedstawiających miniaturowe laboratoria i stare, zakurzone biblioteki. Artysta wypełnia domki malutkimi książkami, narzędziami, krzesłami i maszynami przeznaczonymi do wykonywania przeróżnych dziwnych eksperymentów. Przyjrzyjmy (…)

Australijski fotograf Brendan Fitzpatrick zasłynął serią zdjęć, w których prześwietla nietypowe przedmioty. W swojej najnowszej serii artysta postanowił przyjrzeć się wnętrznościom… zabawek. Fotografie Fitzpatricka powstały przy użyciu standardowego aparatu rentgenowskiego. Aby oddać oryginalny charakter zabawek, Brendan pokolorował je przy użyciu programu do obróbki zdjęć. Fotograf, który zasłynął już m.in. zdjęciami RTG kwiatów, prześwietlił w swojej (…)

Są państwa tak bogate, że potrzebują zrealizować jakiś nietypowy i drogi projekt, by pozbyć się nadmiaru gotówki. Jednym z takich państw jest Tajwan, dla którego architekt Vincent Callebaut stworzył wszechstronny budynek nazwany „Swallows Nest” („Jaskółcze gniazdo”). „Jaskółcze gniazdo” w założeniu ma mieć 8 kondygnacji i pomieścić: mieszkania, biura, centra handlowe i galerie. Budynek ma być (…)

Nowy Jork wielu oczarował już swoją magią i fascynującą energią. Miasto to zawsze skrywało jednak w sobie ponurą i mroczną tajemnicę. Mark Hermann, fotograf i historyk z New York Press Photographers Association, stworzył niezwykłą serię fotografii, w której zestawił ze sobą dawne i współczesne zdjęcia Nowego Jorku. Artysta połączył ze sobą fotografie z archiwum „New (…)

Seung Hoon Park wyciął niezły numer. Ten pochodzący z Korei Południowej fotograf i artysta, stworzył serię dość oryginalnych fotomontaży. Koreańczyk odwiedził kilka europejskich miast: Rzym, Mediolan, Wenecję i Pragę i zrobił zdjęcia. Potem patrząc na fotografie powiedział „Cięcie!”. No i pociął zdjęcia taśmy fotograficzne ośmio- i szesnastomilimetrowe. A następnie skleił je ponownie. Ale żeby było (…)

Gabriele Garimberti, włoski fotograf przez 18 miesięcy podróżował po świecie i dokumentował różnice w poziomie życia dzieci. Tyle że nie ukazywał różnic przez pryzmat domów, samochodów czy pytaniem o kieszonkowe od rodziców. Gabriele był bardziej pomysłowy i oryginalny. Otóż poprosił dzieci o udostępnienie do zdjęć swoich zabawek. Właśnie tak, zabawek. Jakie miał przemyślenia w trakcie (…)

… żeby ułatwić ludziom życie. Szczególnie w miastach. Oto stworzony przez Chada Kelloga i Matta Bowlesa projekt Urban Alloy (Miejska Kompozycja), czyli pomysł na rozwiązanie problemów komunikacyjno-mieszkalnych. To wyglądające jak macki połączenie wieżowca z dworcem kolejowym, może pomóc wielkim metropoliom, które mają problem i z komunikacją, i z mieszkaniami. Ponieważ projekt wygląda tyleż pioniersko, co (…)

Od ponad dziesięciu lat, Adam Beane rzeźbi figurki znanych postaci. Jest niezwykle utalentowanym artystą, ponieważ figurki przez niego tworzone do złudzenia przypominają żywych ludzi. Tajemnicą sukcesu jest używany przez rzeźbiarza materiał CX5 – składający się z gorącej, twardej gliny i zimnego plastiku. Galerię figurek, wśród których są podobizny Matta Damona, Evangeline Lilly, Marka Zuckerberga, Milli (…)

W Poitiers, we Francji powstało wyjątkowe wodne graffiti. Artysta Antonin Fourneau za pomocą światełek LED reagujących na wodę, stworzył interaktywne dzieło, które powołują do życia sami jego odbiorcy. Dotykając muru wilgotną ręką, bądź spryskując ścianę za pomocą wodnego pistoletu, każdy może “narysować” swój własny tymczasowy obraz, nie niszcząc przy tym publicznej własności.