Najnowsze wiadomości:

JAROSŁAW KACZYŃSKI: "MOSKWA KŁAMAŁA WTEDY, KŁAMIE I TERAZ"
DAVID CAMERON: "UE POWINNA ROZWAŻYĆ SANKCJE WOBEC ROSJI"
TAJFUN "RAMMASUN" W CHINACH POCHŁONĄŁ 33 OFIARY. 11 KOLEJNYCH ZGINĘŁO W WIETNAMIE
BARACK OBAMA PO RAZ KOLEJNY GROZI ROSJI. "NASZYM CELEM JEST USTALENIE, CO SIĘ STAŁO"
JAROSŁAW GOWIN: "PO NASTĘPNYCH WYBORACH W POLSCE RZĄDZIĆ BĘDZIE PRAWICA"
ONZ POTĘPIŁA ZESTRZELENIE MALEZYJSKIEGO SAMOLOTU NA UKRAINIE
JAROSŁAW KACZYŃSKI: "KAŻDY MYŚLĄCY CZŁOWIEK POWINIEN ZWERYFIKOWAĆ SWÓJ POGLĄD NA TEMAT KATASTROFY W SMOLEŃSKU"
Wtorek, 22 lipca 2014 r.
Imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii
106

Najpiękniejsze drzewa na świecie

wtorek, Grudzień 10, 2013 @ 08:12 PM
Opublikowano przez: AF10.12.2013, 20:20
Najpiękniejsze drzewa na świecie

Najpiękniejsze drzewa na świecie

fot. Mizzy Pacheco

Zdjęcie 1 z 18

Na całym świecie rosną drzewa tak niezwykłe, że nie sposób przejść obok nich obojętnie. Niektóre z nich są unikatowe, ponieważ rosną tylko w wybranych miejscach.

Kilkunastu utalentowanych artystów zebrało się i utrwaliło na fotografiach takie właśnie, jedyne w swoim rodzaju drzewa. Warto przy tym uzmysłowić sobie jedną rzecz – na świecie wycina się coraz więcej drzew, a w wyniku rabunkowej gospodarki ginie wiele cennych gatunków.

Może ta fantastyczna galeria zmotywuje ludzi, by zaczęli robić, co w ich mocy, aby chronić każde możliwe drzewo.

MS

fot. Oleg Znamenskiy

fot. Oleg Znamenskiy

 
Podobne
 

Amerykański artysta Hense rzucił zupełnie nowe światło na kwestię tradycyjnej renowacji obiektów sakralnych. Oddany w jego ręce stary, zabytkowy kościół w Waszyngtonie, z szarego budynku przemienił się w tryskający kolorami zjawiskowy obiekt sztuki współczesnej. Hense pokrył kościół jaskrawymi farbami, układającymi się w rozmaite wzory. Zobaczcie jego wyjątkowe dzieło!

Chińska Republika Ludowa znów chce zadziwić świat. Tym razem Kwiatem Lotosu – wszechstronnym budynkiem, który powstaje w mieście Wujin. Kwiat będzie jednocześnie budynkiem mieszkalnym, galerią sztuki i biurowcem. By robić większe wrażenie, usytuowany został na środku sztucznego jeziora. Lotos w kulturze Wschodu uważany jest za symbol spokoju i harmonii. Rzeczywiście, w zatłoczonym, liczącym ponad milion (…)

Bez nerwów! Dziś nie będzie o brzydalach wypełzających z naszych domów i mieszkań. Będzie o efektownej galerii nadzwyczaj czarujących robaków żyjących w morzu u wybrzeży Australii. Zdjęcia wykonał znany z podwodnych ujęć Rosjanin Alexander Semenov. Artysta rzucił się na głęboką wodę na początku marca w trakcie konferencji poświęconej życiu morskich robaków z rodzaju wieloszczetów. Aparat (…)

Każdy zna dowcip, że między szkołą a więzieniem nie ma żadnej różnicy. Dowcip, jak to dowcip, powinien bawić, ale za sprawą Benoita Paillego stał się ponurą prawdą. Artysta pokazał, że szkoła z miejsca edukacji stała się miejscem walki o przetrwanie. Jak to zrobił? Spójrzcie dobrze na fotografie tych dzieci. Widzicie kreski w ich oczach? Właśnie (…)

Nowojorski fotograf Thomas C. Card spakował dwa lata temu sprzęt i wybrał się na druga stronę globu, do Tokio. Do Japonii przygnała Thomasa chęć sprawdzenia, jak noszą się mieszkanki Kraju Kwitnącej Wiśni od momentu, gdy na początku lat 90. zeszłego wieku, zaczęła się tam modowa rewolucja. Zapoczątkowały ją kobiety, które miały dość tradycjonalizmu i postanowiły (…)

Ludzka fantazja nie zna granic. Oto właśnie mamy okazję podziwiać sesję dla telewizji National Geographic i brazylijskiej agencji reklamowej Diomedia. Niby prosta, nieskomplikowana rzecz. Kilka zwierząt stoi sobie gdzieś tam, a zdjęcia pokazują, że futrzaki odbijają się w lustrze. No i obija się kangurzyca z młodym, niedźwiedź brunatny, miś koala, czy panda (mowa o kudłatym (…)

Kto nie widział dzieci bawiących się (bądź sam jako dziecko nie bawił się) resztkami jedzenia zostawionymi po obiedzie, układając je w najróżniejsze formy i kształty? Groszek jako oczy, kawałek sałaty jako usta, kotlet na miejscu nosa. Włoski artysta Alessandro Lumare postanowił wykorzystać tę dziecinną zabawę i stworzył cykl fotografii i ilustracji do książek dla dzieci, (…)

Fotograf Brian Len w intrygujący sposób uwiecznia na swoich zdjęciach samotność jednostki w zgiełku dźwięków i kolorów współczesnego Hong Kongu. Używając długich czasów naświetlania, tworzy kompozycje kolorów miejskiej metropolii. Utrwala na fotografiach bezruch wśród wszechobecnego ruchu, biegu, tańca – ludzi, pojazdów, pociągów. Jego zdjęcia stają się dzięki temu nostalgiczną refleksją nad kształtem miasta, gnającego i (…)

Brazylijski fotograf Gustavo Lacerda, swoimi najnowszymi zdjęciami wywołał właśnie burzę w internecie. Lacerda uwiecznił na fotografiach kobiety i mężczyzn albinosów, których niezwykłość urzekła go i zainspirowała. „Albinizm i jego dziwne piękno, interesowało mnie od bardzo dawna. Od 2009 roku szukałem ich po całym świecie i namawiałem, by zgodzili się pozować przed moim obiektywem. Chciałem, żeby (…)

Niektórzy mają ciekawe pomysły na kształtowanie wizerunku. Amerykańska dziennikarka i blogerka – Esther Honig postanowiła sprawdzić, jak wyglądałaby, gdyby mieszkała w różnych zakątkach świata. Zrobiła sobie zdjęcie i wysłała je do różnych krajów. Tak powstała galeria Before & After. Esther otrzymała zdjęcia, na których ma rozpuszczone włosy, wyretuszowany kolor cery, błyszczyk na ustach, czasem światło (…)

Amerykańska fotografka i artystka Jill Greenberg jest autorką wzruszającej serii zatytułowanej „End Times”, która przedstawia płaczące dzieci. Seria ukazuje kilkuletnie maluchy w pełnych dramaturgii scenach – krzyczące, zanoszące się płaczem i przybierające zasmucone miny. Zdjęcia wywołały sporo kontrowersji z uwagi na sposób, w jaki sposób powstawały. Greenberg zarzucono „nieetyczność” i „wykorzystywanie dzieci, tylko wyłącznie do (…)

Artystka i ilustratorka Christina Hess wpadła na ciekawy pomysł, jak zainteresować widzów historią i sztuką. Stworzyła galerię postaci ubranych zgodnie z kanwami pewnych epok. Co niezwykłego jest w jej pracach? Otóż w strojach sławnych ludzi ubrane są psy i koty. Przerobione portrety nawiązują do sławnych historycznych postaci. Ale Hess bawi się nie tylko postaciami, ale (…)

  Na Ukrainie niedawno napisała się historia. Ludzie wyszli na ulice Kijowa i innych miast, by walczyć o wolność i prawo do decydowania o losach kraju. Ukraina stanęła w ogniu walki. Wszyscy czytaliśmy o niej w gazetach, słuchaliśmy w radiu, obserwowaliśmy w telewizji. Ku pamięci i przestrodze, powróćmy do tamtych styczniowych i lutowych dni, gdy (…)

Z 32 drużyn, które przyjechały do Brazylii, aktualnie – 3 lipca – pozostało 8. Wielu kibiców mogło już zapomnieć uczestników, którzy odpadli po meczach grupowych albo w 1/8 finału. Z pomocą przyszedł koreański rysownik i karykaturzysta – Sakiroo Choi. Choi przedstawił wszystkich uczestników Mundialu za pomocą karykatur. Z każdej reprezentacji wybrał 5 najjaśniejszych gwiazd i (…)

Fotografia reportażowa stała się jedną z najatrakcyjniejszych form opowiadania historii. Dostarcza odbiorcy niezbędnej wiedzy na dany temat, naświetla problem często niedostrzegany na pierwszy rzut oka. Ponadto, posiada walor estetyczny, jest nośnikiem emocji. Jednakże w miarę, gdy periodyki drukowane ustępują miejsca zawierającym większą ilość form wizualnych serwisom internetowym, zapotrzebowanie na profesjonalne, reporterskie zdjęcia, zmniejsza się. Redakcje (…)

„Marzę o Stanach Zjednoczonych Europy” – powiedział ponad pół wieku temu słynny polityk Winston Churchill (1874-1965). Na razie marzenie pana Churchilla się nie spełniło, ale gdyby powiedział: „Marzę o Stanach Zjednoczonych Klocków LEGO”, to mógłby się uśmiechnąć z wysokości niebios, bowiem Jeff Friesen właśnie utworzył takie Stany. Jeff postarał się, by każdy klockowy stan odzwierciedlał (…)

Laura Kasperzak mieszka w New Jersey. Jej hobby to sztuka wyginania ciała, czyli joga. Laura uprawia jogę już 17 lat. Przez te 17 lat zdążyła urodzić dwoje dzieci. Życie się zmieniła, ale joga zawsze była jej bliska. Laura zaraziła pasją do jogi swoje dzieci. Utrwaliła wspólne ćwiczenia na zdjęciach (jej syn nie chciał pozować, więc (…)

Katarzyna Kobylarz – absolwentka dwóch wydziałów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie: Wydziału Grafiki Krakowie oraz Wydziału Malarstwa (Katedra Scenografii). Dyplom ze scenografii wykonała pod kierunkiem prof. Małgorzaty Komorowskiej oraz ukończyła tytułem mgr sztuki w 2007 Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom z grafiki wykonała w pracowni drzeworytu u profesora Bogdana Migi w 2007 roku. Ukończyła (…)

Bracia Carlo i Andrea Marvellini – na co dzień fotografowie i właściciele studia Foto Marvellini, postanowili przebadać genealogię znanych na całym świecie Superbohaterów. Oto okazuje się, że Lord Vader ma swoje korzenie w XVIII-wiecznej Francji, pradziad Spider-Mana był zamożnym amerykańskim przemysłowcem, Batman zawdzięcza swoją chwałę i sławę przodkowi z XIX-wiecznej Anglii, a babcia Kobiety-Kota trzęsła (…)

Rzeźbiarstwo zwykło się kojarzyć z modelowaniem w kamieniu. Choć zdarzają się tacy, którzy bardziej dają się ponieść fantazji i modelują w tym, co akurat mają pod ręką. W Ogrodzie Botanicznym w Montrealu (Kanada), oglądać można rzeźby utworzone z patyków, gałęzi, liści, korzeni i innych części roślin. Ci, którzy lubią taką awangardową sztukę, ale nie mogą (…)

Nie trzeba być Amerykaninem ani mieszkać w USA, by wiedzieć, kto i dlaczego świętuje 4 lipca. Tego dnia 1776 roku delegaci z 13 kolonii brytyjskich w Ameryce zebrani w Filadelfii, zaakceptowali treść Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych Ameryki. Autorem tekstu był Thomas Jefferson, a Deklaracja gwarantowała każdemu obywatelowi szeroki katalog praw i wolności… Wystarczy tej historii (…)

Zachęcamy do obejrzenia znakomitej galerii prac młodej, polskiej malarki i projektantki mody, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Iwony Bielawskiej.  

Nowojorskie metro jest niemal tak sławne, jak miasto, po którym kursuje. Jeżeli ktoś nie miał okazji zobaczyć go na własne oczy, na pewno obserwował je oglądając jakiś amerykański film. Dziś metro w Nowym Jorku zapełnione jest spieszącymi się do pracy ludźmi, z nieodłącznymi elektronicznymi gadżetami w rękach. Ale nie zawsze tak było. Jeszcze w latach (…)

Igor Siwanowicz, fotograf i badacz z Howard Hughes Medical Institute w Chevy Chase (stan Maryland), zwyciężył w organizowanym po raz dziesiąty „Olympus BioScapes Digital Imaging Competition”. Polak zdobył pierwszą nagrodę za konfokalną fotografię przedstawiającą żyjącą w wodzie roślinę – Utricularia gibba (pływacz karłowaty). Na zdjęciu widać otwartą jamę gębową pływacza, który zazwyczaj żywi się mikroorganizmami. (…)

Wojna w Afganistanie to nie tylko walki Amerykanów z terrorystami, wybuchy min i pułapek. Wojna to także, a w zasadzie przede wszystkim – cierpienie. Kiedy wybucha wojna cierpią wszyscy, nawet ci, którzy nie przyczynili się do jej wybuchu. Kiedy wybucha wojna, społeczność stara się pogodzić zwaśnione strony, mówi się o pokoju, wybaczeniu i tym podobne. (…)

Firma Snap! Orlando połączyła ostatnio siły z Red Bullem i stworzyła ciekawy i innowacyjny projekt “Motion to Light”, łączący ze sobą dwie dość odległe od siebie dziedziny – sport i sztukę. Tak powstała seria fotografii ukazująca najlepszych zawodników wakeboardingu – Mike’a Dowdy’ego, Adama Erringtona, Dallasa Fridaya i Chrisa Santacroce’a, wykonujących swoje popisowe tricki na deskach, (…)

Mieszkający na stałe w Londynie fotograf Roman Sakovich jest autorem kontrowersyjnej kampanii społecznej o nazwie „Half”, ukazującej życie człowieka przed i po zażyciu narkotyków. By pokazać, jak tragiczne w skutkach może być zażywanie narkotyków, artysta stworzył zdjęcia ukazujące ludzi do połowy zdrowych i wolnych od używek, a do połowy będących w szponach nałogu. Zobaczcie!

Postaci na hiperrealistycznych obrazach Omara Ortiza, namalowane są z niezwykłą precyzją. Gra cienia i światła odbijającego się od ciał modelek sprawia, że namalowane pędzlem prace do złudzenia przypominają zdjęcia czy montaże fotograficzne, wykonywane przy pomocy współczesnej grafiki komputerowej. Nic bardziej mylnego – akty i portrety Ortiza to doskonały przykład kunsztu i rzemiosła artysty tworzącego “tradycyjne” (…)

Niedawno rozpoczęto budowę nowego, luksusowego hotelu zaprojektowanego wewnątrz 100-metrowego, wypełnionego wodą kamieniołomu. Ten wyjątkowy obiekt powstanie w Chinach w górach Tianmen Shan. Ekskluzywny, pięciogwiazdkowy kompleks będzie miał 19 pięter, z czego 2 z nich będą całkowicie zanurzone pod wodą. Z pozostałych pięter rozpościerać się będzie malowniczy widok na górzysty krajobraz rejonu. Na dachu projektanci z (…)

Człowiek malował od… właściwie od zawsze. Odkąd tylko przestał przypominać małpę. Fotografia jest młoda – liczy sobie nieco ponad 100 lat. Wydawałoby się, że nie ma nic bardziej absurdalnego, jak łączyć stare z nowym. Nic bardziej mylnego! Francuzowi Sebastienowi del Grosso właśnie udało się połączyć rysunki ze zdjęciami. Wariactwo? Być może. Sebastien mieszka w Paryżu, (…)

Większości z nas (szczególnie paniom) dane było oglądać zdjęcie dziecka jeszcze przed narodzeniem. Z całym szacunkiem, ale do takich zdjęć zdążyliśmy już przywyknąć (zwłaszcza, gdy kolejny raz wybucha wojna w kwestii aborcji). Czy może być coś bardziej interesującego w tym aspekcie? Owszem, może! Wystarczy mieć na podorędziu: trójwymiarowy aparat USG, kilka mikro aparatów i komputer (…)

Mimo ponad 70 lat, klocki LEGO się nie starzeją, a wręcz za sprawą nowoczesnych technologii, wydają się być wyjątkowo żywotne i dopasowane do obecnych czasów. Przykładem niech będzie zaprezentowana przez nas galeria prac Jeffa Frisena, przedstawiająca najsłynniejsze dzieła brytyjskiego grafficiarza Banksy w formie klocków LEGO. „Jest coś niesamowitego w ulicznych scenach do złudzenia przypominających współczesne (…)