Najnowsze wiadomości:

NIE ŻYJE AMERYKAŃSKI DZIENNIKARZ STEVEN SOTLOFF
Wicepremier Elżbieta Bieńkowska polskim kandydatem na komisarza UE
Departament USA: film z egzekucją SOTLOFFA najprawdopodobniej JEST autentyczny
Państwo Islamskie oskarżane o czystki etniczne
Afganistan: Aresztowano rodziców, którzy zgodzili się na ślub 8-letniej dziewczynki
Rosja zamierza zweryfikować swoją doktrynę wojskową
„Lekarze bez granic”: Odpowiedź światowych liderów na epidemię wirusa Ebola jest „śmiertelnie przeciętna”
Wtorek, 02 września 2014 r.
Imieniny: Stefana, Juliana, Aksela
106

Najpiękniejsze drzewa na świecie

wtorek, Grudzień 10, 2013 @ 08:12 PM
Opublikowano przez: AF10.12.2013, 20:20
Najpiękniejsze drzewa na świecie

Najpiękniejsze drzewa na świecie

fot. Mizzy Pacheco

Zdjęcie 1 z 18

Na całym świecie rosną drzewa tak niezwykłe, że nie sposób przejść obok nich obojętnie. Niektóre z nich są unikatowe, ponieważ rosną tylko w wybranych miejscach.

Kilkunastu utalentowanych artystów zebrało się i utrwaliło na fotografiach takie właśnie, jedyne w swoim rodzaju drzewa. Warto przy tym uzmysłowić sobie jedną rzecz – na świecie wycina się coraz więcej drzew, a w wyniku rabunkowej gospodarki ginie wiele cennych gatunków.

Może ta fantastyczna galeria zmotywuje ludzi, by zaczęli robić, co w ich mocy, aby chronić każde możliwe drzewo.

MS

fot. Oleg Znamenskiy

fot. Oleg Znamenskiy

 
Podobne
 

Steve McCurry, amerykański fotoreporter, który zyskał światową sławę dzięki zdjęciu „Afgańska dziewczyna”, które trafiło w czerwcu 1985 roku na okładkę magazynu „National Geographic”, odbył w swoim życiu wiele fascynujących podróży po świecie. Efektem jednej z nich jest seria „Where We Live”, ukazująca warunki, w jakich mieszkają ludzie w różnych częściach globu. Wbrew pewnym wyobrażeniom, jego (…)

Firma Snap! Orlando połączyła ostatnio siły z Red Bullem i stworzyła ciekawy i innowacyjny projekt “Motion to Light”, łączący ze sobą dwie dość odległe od siebie dziedziny – sport i sztukę. Tak powstała seria fotografii ukazująca najlepszych zawodników wakeboardingu – Mike’a Dowdy’ego, Adama Erringtona, Dallasa Fridaya i Chrisa Santacroce’a, wykonujących swoje popisowe tricki na deskach, (…)

Właśnie zakończyła się 8. edycja IPPAWARDS, czyli konkursu fotograficznego, w którym startowały zdjęcia wykonane iPhone’ami, iPodami i iPadami. Zwyciężyć można było w jednej z 17 kategorii takich jak: podróże, zwierzęta, ludzie, styl życia, drzewa, zachód słońca, dzieci czy żywność. Zdjęcia nie mogły być fotomontażami albo potraktowane retuszem. Dozwolone były tylko podstawowe narzędzia w aparatach. Prezentujemy (…)

David Chambon jest autorem fascynującej serii zdjęć owadów pokrytych kroplami wody. Efekt jest zaskakujący, na fotografiach widać bardzo dokładnie strukturę kropel oraz odbijające się w nich światło. Aż trudno uwierzyć, że to, co widzimy, to prawdziwe owady, a nie ich odpowiedniki stworzone za pomocą grafiki komputerowej.  

Cztery lata i pięć miesięcy – tyle trwała budowa nowego ratusza w Seulu. Teraz budynek jest już gotowy do użytku i zostanie zainaugurowany we wrześniu tego roku. Nowy ratusz został skonstruowany wokół starej siedziby, którą zdaje się pochłaniać. Budynek staje się przez to wymownym świadectwem transformacji miasta w metropolię, a następnie w Megalopolis liczące 10 (…)

Każdy, kto choć raz w życiu miał okazję zobaczyć z bliska koncert rockowy wie, jak ogromne towarzyszą mu emocje. Imprezy takie  zwykle wyglądają podobnie – wielka scena skąpana w świetle reflektorów, tłumy rozszalałych fanów i muzycy zlani hektolitrami potu… The Vans Warped Tour to jeden z najsłynniejszych podróżujących festiwali muzyki punkrockowej na świecie. Organizowany już (…)

Szybko modernizujące się Chiny, nie dla wszystkich są powodem do radości. W wielu aspektach modernizacja nie polega na harmonijnym współistnieniu starego i nowego, lecz na brutalnym zacieraniu śladów przeszłości. Huang Qingjun ruszył w głąb Chin, do tych prowincji, które jeszcze nie zostały pochłonięte przez modernizację. Pochłonięte nie zostały, ale nadgryzione już tak. Ludzie pozujący do zdjęć (…)

Brazylijski fotograf Sebastião Salgado, kreując poniższe zdjęcia, postanowił zabrać widzów w podróż dookoła świata. Pracował przez 6 lat, by podróż ta była interesująca i przykuwająca uwagę. Nieprzypadkowo zdjęcia są czarno-białe i przedstawiają głównie dziką przyrodę. Zamiarem autora było stworzenie harmonijnej i spokojnej kompozycji pokazującej, że życie to nie tylko krzykliwe kolory, stres i pośpiech, ale (…)

Klocki LEGO, stare zabawki, guziki i koraliki… Brytyjska artystka Jane Perkins wpadła na pomysł, by przekształcić te z pozoru zwykłe, plastikowe przedmioty w fascynujące obrazy przedstawiające słynne postaci. Galeria ukazuje m.in. królową Elżbietę II, Alberta Einsteina, Marilyn Monroe czy Mona Lisę. Prezentujemy wyjątkowe prace artystki. Źródło: www.bluebowebird.com AF

Znany włoski fotograf Gabriele Galimberti, przemierzył świat w poszukiwaniu babć. A właściwie babć w kuchni. Każdy wie, że dla babci nie ma cenniejszego skarbu nad wnuki, a miłość do wnuków wyraża się w wielu formach, ale najwyraźniej właśnie przez gotowanie. Gabriele, zainspirowany przez własną babcię gotującą dla niego ravioli, ruszył w świat szukając podobnych babć. (…)

Jak brać się za artystyczne motywy kwiatowe, to najlepiej japońskimi rękami. Wszak ten kraj słynie ze swojego podejścia do kwiatów, które w przeciwieństwie do europejskiego – ma głębszy sens, jako że kwiaty symbolizują harmonię i spokój. Powyższą galerię stworzyła japońska fotografka ukrywająca się pod pseudonimem Lafugue Logos, która tak opowiada o swoich zdjęciach: „Moje obrazy (…)

Mieszkający w Kalifornii fotograf Sasha Leahovcenco pewnego dnia postanowił na chwilę zmienić klimat. Wyjechał ze słonecznego stanu i wylądował w głębokich śniegach wschodniej Syberii, na Czukotce. Przemierzał setki, tysiące kilometrów po bezdrożach, docierał do plemion, które nie przywykły do odwiedzin ludzi z zewnątrz. Efektem jego prac jest seria zdjęć „People From the End of the (…)

„Jeszcze będzie przepięknie” – to cykl spotkań z udziałem publiczności, podczas których architekci i mieszkańcy Warszawy, wspólnie zastanawiają się nad krajobrazem współczesnego polskiego miasta. Co zrobić, aby architektura stolicy nie odstraszała swoją monumentalnością? Czy można zapanować nad miejskim chaosem i sprawić, by stał się on inspiracją dla ożywienia przestrzeni publicznej? Największe kontrowersje od lat wzbudza (…)

Kolejna ekskluzywna kolekcja Illy Caffe, zaprojektowana zostanie przez duet współczesnych tureckich artystów mentalKLINIK z Istambułu. Artyści wybrani zostali przez dyrektora artystycznego Illy Carlo Bacha. Partnerem nowej kolekcji stanie się Le Meridien. „Le Merdidien jest dumny z partnerstwa w tworzeniu pierwszej w historii Illy Art Collection, kolekcji zaprojektowanej przez członków LM100 mentalKLINIK. Kultura kawy jest kluczowa dla Le (…)

Amerykańska fotografka Sage Sohier jest autorką wzruszającej serii zdjęć zatytułowanej „About Face”, która ukazuje ludzi cierpiących na częściowy paraliż twarzy. Artystka spędziła trzy lata na fotografowaniu pacjentów z różnymi etapami paraliżu mięśni, wywołanymi m.in. porażeniem dziecięcym, nowotworami, udarami, wypadkami, uszkodzeniami nerwów czy wadami wrodzonymi. Leczenie takich osób często obejmuje zabiegi z udziałem zastrzyków z botoksu, (…)

Weerapong Chaipuck swego czasu zakończył karierę lekarską i zajął się pracą dokumentalisty. Mężczyzna wziął aparat i postanowił ruszyć w Azję. Poniżej można obejrzeć galerię jego znakomitych zdjęć. Magiczne krajobrazy połączone z niesamowitymi kolorami, tworzą niepowtarzalną aurę. Warto wiedzieć, że główną rolę odegrała natura. „Zdjęcia były robione 30 minut przed wschodem, albo 30 minut przed zachodem” (…)

Paryż – jedno z najpiękniejszych i najbardziej romantycznych miast świata. Europejskie centrum kultury, mody i biznesu. Urzeka tajemniczością i magiczną atmosferą, a jego liczne muzea, galerie oraz urokliwe kawiarenki, przyciągają turystów z całego świata jak magnes. Popularny francuski portal informacyjny Rue89 poprosił znanego francuskiego fotografa Audreya Cerdana o stworzenie serii zdjęć, w których zestawiono ze (…)

Maja Wrońska jest autorką niesamowitej serii akwareli przedstawiających najsłynniejsze panoramy świata. 25-letnia polska artystka, która z wykształcenia jest architektem podkreśla, że w swoich pracach chciała pokazać swoją miłość do architektury i podróży. Wrońska zwiedziła jak do tej pory wiele ciekawych miejsc, które uwieczniła na swoich akwarelach. Jej prace przedstawiają panoramy najsłynniejszych miast świata – Nowego (…)

  Ludzie wyjątkowo boleśnie potrafią odczuć stratę kogoś bliskiego. Noszą wtedy żałobę przez rok, a nawet wiele lat. Bo tak bolesne odczucie, jak utrata kogoś bliskiego, trudno czymś zagłuszyć, zastąpić… Czasem zdarza się, że taki ból może wydawać się absurdalny. Bo jak można równać pochowanie dziadka, matki, wuja lub kogokolwiek z rodziny z pochowaniem domowego (…)

„Crescent Moon Tower” to projekt architektoniczny stworzony przez firmę Transparence House. Ten niesamowity budynek w kształcie półksiężyca, ma powstać w Za’abeel Park w północno-wschodnim Dubaju. Pomysłodawcy dzieła chcieli podkreślić w architekturze budynku dwie rzeczy – przywiązanie do Islamu oraz technologiczny i gospodarczy rozwój Dubaju. Projekt ma zostać oddany do użytku w 2015 roku.

Wojna w Afganistanie to nie tylko walki Amerykanów z terrorystami, wybuchy min i pułapek. Wojna to także, a w zasadzie przede wszystkim – cierpienie. Kiedy wybucha wojna cierpią wszyscy, nawet ci, którzy nie przyczynili się do jej wybuchu. Kiedy wybucha wojna, społeczność stara się pogodzić zwaśnione strony, mówi się o pokoju, wybaczeniu i tym podobne. (…)

On – rosyjski producent i fotograf Murad Osmann. Ona – piękna Natalia Zakharova. Przebyli razem spory kawałek świata, a wszystko udokumentowali na zdjęciach, które regularnie publikują na Instagramie. Ich przygoda z podróżami rozpoczęła się we wrześniu 2011 roku od wyjazdu do Barcelony. Para zwiedziła jak do tej pory wiele ciekawych i egzotycznych miejsc, takich jak: (…)

Jon Rafman mieszka w Montrealu, ale uważa się za obywatela świata. Artysta obserwuje ulice całego globu, wychwytując najbardziej interesujące sytuacje i przekształcając je w sztukę. Dzieła artysty odzwierciedlają ducha czasu: Google Street View Project, jak sama nazwa wskazuje, to projekt zrealizowany dzięki Steet View, programowi, który fotografuje wszystkie ulice świata, aby zarchiwizować je na Google (…)

Ansel Adams powiedział kiedyś, że fotografia jako potężne medium wyrazu i komunikacji, oferuje nieskończoną różnorodność postrzegania, interpretacji i działania. Te trzy aspekty sztuki zdjęciowej w pełni zaistnieją podczas 13. Fotofestiwalu w Łodzi, który potrwa od 5 do 15 czerwca. Oprócz prezentacji prac znakomitych polskich i zagranicznych twórców, wydarzeniu towarzyszyć będzie szereg atrakcji: spotkania autorskie, warsztaty (…)

Publikowaliśmy niedawno serię zdjęć z łysymi mężczyznami, których głowy zostały ozdobione wodnymi „perukami”. Autor fotografii Tim Tadder postanowił wykonać identyczną serię z udziałem łysych kobiet. Robią wrażenie? Źródło: www.timtadder.com AF

Ci, którzy uprawiają sport, nie powinni palić. Ci, którzy palą – powinni uważać przy uprawianiu sportu. Nie trzeba być lekarzem, by wiedzieć, że łączenie sportu z paleniem nie wychodzi na zdrowie. Ale artyści wiedzą swoje i uważają, że połączenie sportu z paleniem jest możliwe i co więcej – stworzy harmonię. Spójrzcie na te buty. Wyglądają, (…)

W Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, można oglądać wystawę jednego z najwybitniejszych artystów sztuki współczesnej – Maurizio Cattelana. Wystawa jest największą, po tej zorganizowanej w Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku, retrospektywą artysty. Znalazło się na niej wiele znanych dzieł Cattelana. Wystawa wzbudziła duże zainteresowanie, a jednocześnie rozczarowanie opinii publicznej. Prace Cattelana zawsze wzbudzają emocje i (…)

Mimo ponad 70 lat, klocki LEGO się nie starzeją, a wręcz za sprawą nowoczesnych technologii, wydają się być wyjątkowo żywotne i dopasowane do obecnych czasów. Przykładem niech będzie zaprezentowana przez nas galeria prac Jeffa Frisena, przedstawiająca najsłynniejsze dzieła brytyjskiego grafficiarza Banksy w formie klocków LEGO. „Jest coś niesamowitego w ulicznych scenach do złudzenia przypominających współczesne (…)

Niedawno rozpoczęto budowę nowego, luksusowego hotelu zaprojektowanego wewnątrz 100-metrowego, wypełnionego wodą kamieniołomu. Ten wyjątkowy obiekt powstanie w Chinach w górach Tianmen Shan. Ekskluzywny, pięciogwiazdkowy kompleks będzie miał 19 pięter, z czego 2 z nich będą całkowicie zanurzone pod wodą. Z pozostałych pięter rozpościerać się będzie malowniczy widok na górzysty krajobraz rejonu. Na dachu projektanci z (…)

Mohammad Domiri jest młodym fotografem-samoukiem z północnego Iranu, którego największą pasją jest fotografowanie tradycyjnych zabytków na całym Bliskim Wschodzie. Większość jego prac przedstawia wielkie, tradycyjne meczety zdobione hipnotyzującymi, geometrycznymi wzorami i bajecznie kolorowymi mozaikami. Fotografie Mohammada są wyjątkowe również dlatego, że powstają w trudno dostępnych miejscach. Trzeba uzyskać specjalne pozwolenie na robienie zdjęć wewnątrz świątyń (…)

Holenderska artystka Tineke Meirink ma niesamowitą wyobraźnię. Tam, gdzie wszyscy zobaczyliby martwą naturę, Tineke widzi człowieka. Nie wierzycie? W takim razie obejrzyjcie powyższą galerię. Po lewej stronie widzimy zdjęcie czegoś zwyczajnego: domu, kwiatu, komina czy infrastruktury przemysłowej, a po prawej fotomontaż przedstawiający wyobraźnię Tineke. Kto by pomyślał, że człowieka można zobaczyć tam, gdzie z pozoru (…)