Najnowsze wiadomości:

USA wydały już prawie miliard dolarów na walkę z ISIS
Ofensywa kurdyjska przeciwko IS
Wybuch Eboli: Tysiące porzuconych sierot
Afgańczycy porozumieli się z Amerykanami
Raport IOM: Od 2000 roku na całym świecie zginęło przynajmniej 40 tys. imigrantów
Mossad rekrutuje nowych agentów… przez internet
Udane naloty brytyjskiego lotnictwa na pozycje IS
Netanjahu: „Iran jest większym zagrożeniem niż IS”
Środa, 01 padziernika 2014 r.
Imieniny: Danuty, Remigiusza, Romana
106

Najpiękniejsze drzewa na świecie

wtorek, Grudzień 10, 2013 @ 08:12 PM
Opublikowano przez: AF10.12.2013, 20:20
Najpiękniejsze drzewa na świecie

Najpiękniejsze drzewa na świecie

fot. Mizzy Pacheco

Zdjęcie 1 z 18

Na całym świecie rosną drzewa tak niezwykłe, że nie sposób przejść obok nich obojętnie. Niektóre z nich są unikatowe, ponieważ rosną tylko w wybranych miejscach.

Kilkunastu utalentowanych artystów zebrało się i utrwaliło na fotografiach takie właśnie, jedyne w swoim rodzaju drzewa. Warto przy tym uzmysłowić sobie jedną rzecz – na świecie wycina się coraz więcej drzew, a w wyniku rabunkowej gospodarki ginie wiele cennych gatunków.

Może ta fantastyczna galeria zmotywuje ludzi, by zaczęli robić, co w ich mocy, aby chronić każde możliwe drzewo.

MS

fot. Oleg Znamenskiy

fot. Oleg Znamenskiy

 
Podobne
 

Patrząc na te spektakularne rzeźby Lionela Bawdena i Jessiki Drenk, trudno uwierzyć, że powstały jedynie z odpowiednio przytemperowanych ołówków i kredek. Efekt końcowy naprawdę robi wrażenie!  

Amerykański artysta Hense rzucił zupełnie nowe światło na kwestię tradycyjnej renowacji obiektów sakralnych. Oddany w jego ręce stary, zabytkowy kościół w Waszyngtonie, z szarego budynku przemienił się w tryskający kolorami zjawiskowy obiekt sztuki współczesnej. Hense pokrył kościół jaskrawymi farbami, układającymi się w rozmaite wzory. Zobaczcie jego wyjątkowe dzieło!

„Odnośnie miejsc, które napotykam, nazwałbym je pusto/pełno/stan. Ożywiam i komunikuję się z opuszczonym miejscem, z niewidzialną energią; wypełniam otaczającą mnie pustkę, martwe przemieniam w żywe” – mówi łódzki artysta Piotr Pasiewicz. „Spójrzcie, to cudowne!” – Piotr wprawił w niekłamaną konsternację całą ekipę filmową, wyjmując ze stosu śmieci na tyłach warszawskiego dworca Śródmieście spreparowaną przez wiatr, (…)

Gdy w XIX w. armia Napoleona walczyła w Rosji, dla historii naszych braci-Słowian pozytywnie zapisało się wielu dowódców, oficerów i żołnierzy. Ówcześnie żyjący malarz – Anglik George Dawe – wykonał na ich cześć serię portretów. Współcześnie żyjący fotograf i artysta Steve Payne, postanowił po ponad 200 latach odświeżyć obrazy. Tyle że odświeżanie wykonał na swój (…)

W dzisiejszych czasach makijaż służy kobietom po to, by się upiększać. Coraz mniej zostało z jego pierwotnej funkcji, czyli sztuki zdobienia ciała głównie w celach religijnych. W Izraelu pewna specjalistka od nakładania makijażu, Tal Peleg postanowiła na powrót uczynić makijaż sztuką. Niektóre z jej dzieł są nad wyraz realistyczne. Jeden z obrazów, na pierwszy rzut (…)

Reklamy z udziałem zwierząt pojawiają się to tu, to tam. Zwierzęta reklamują całą gamę produktów – nawet bardzo odległych od ich sposobu życia – na przykład pożyczki gotówkowe. Jest jeden problem – reklamy ze zwierzętami prezentowane w Polsce są jakieś takie nijakie: mało śmieszne, a widz nie chce, by zapadały w pamięć. Neomedia.info postanowiła naprawić (…)

Agencja reklamowa M&C Saatchi stworzyła dla portalu dla dorosłych XXX, humorystyczne fotografie informujące o tym, że istniejąca pod danym adresem strona przenosi się na inną domenę. Na zdjęciach panowie z ekipy zajmującej się przeprowadzkami, zamiast kartonowych pudeł, wynoszą ze “starej siedziby” firmy… seksowne panie ubrane w samą bieliznę i przyjmujące dwuznaczne pozycje. Co sądzicie o (…)

Fotografia ma niemal 200 lat. Film nieco ponad 100. Kolorowe zdjęcia i filmy powstały w latach 30. XX w. A od początku XXI wieku technika pozwala nam kolorować biało-czarne zdjęcia i filmy. Mimo iż koloryzowanie nie jest procesem łatwym ani krótkim, nie brak zapaleńców, którzy poświęcą masę czasu (i trochę gotówki), by siedzieć przed komputerem (…)

Są wśród nas ludzie, którzy lubią na wszystko patrzeć z góry. Dostają się na dachy drapaczy chmur na całym świecie i stamtąd obserwują miasto u swoich stóp. Ci ludzie dosłownie balansują na krawędzi, gdyż ich ulubionym miejscem obserwacji są skraje dachów. Chwilowy brak równowagi czy poślizgnięcie, grozi kilkuset metrową przejażdżką w dół z zawrotną prędkością, (…)

W weekend w Toronto odbył się festiwal artystyczny „Scotiabank Nuit Blanche”, podczas którego zaprezentowano niesamowite dzieło światowej sławy chińskiego artysty Ai Weiweia. Ogromna instalacja zlokalizowana w samym sercu Nathan Phillips Square, nosi nazwę „Forever Bicycles” i została wykonana z 3144 identycznych rowerów. Imponujące dzieło o wymiarach 100 metrów długości i 30 metrów szerokości, przedstawia 3144 (…)

19-letnia węgierska fotografka Flóra Borsi jest autorką oryginalnej serii fotograficznej „Real Life Models”, która powstała w oparciu o klasyczne portrety słynnych malarzy XX wieku. Artystka uwieczniła w swoich dziełach „Kobietę w zielonym kapeluszu” Pablo Picassa, „Gelber Narrenhut” Rudolfa Hausnera, „Portret Polki” Amedeo Modiglianiego oraz „Female Torso” Kazimierza Malewicza. Postaci z jej prac wyglądają jak żywe. (…)

Nie każdy pamięta dzieciństwo. Są tacy, którzy znów chcieliby być dziećmi i są tacy, którzy wiele by dali, żeby dzieciństwa nie pamiętać. Z dzieciństwa pamiętają tylko traumę, upokorzenie i ewentualnie wysiłki rodziców, by dzieci spełniały ich ambicje. Dlatego powstał „Awkward Years Project” („Projekt Trudne Lata”). Jego twórca, anonimowy bloger mówi: „Chcę, żeby ludzie byli dumni (…)

Myśl o tym, by dotrzeć do wraku zatopionego statku lub okrętu, rozpala niejednego płetwonurka. Niekoniecznie jednak wrak musi leżeć na głębokości setek metrów i zarastać morskim zielskiem. Takie monstra wystające nad powierzchnię morza odnalazł nasz rodak – Tomasz Zaczeniuk. I jak przystało na budzące grozę statki-trupy – są spowite mgłą, a zdjęcia są ciemne i (…)

Pamiętacie kolorowe budki telefoniczne z Sao Paulo? Ciekawy pomysł, aby nadać “nowe życie” starym budkom telefonicznym, mieli również Francuzi. Projektant światła Benoit Deseille i artysta Benedetto Bufalino, zaprezentowali swój projekt na Festiwalu Światła w Lyonie w 2012 roku. Pomysł artystów polegał na przekształceniu starych i nie używanych już budek telefonicznych w duże akwaria, pełne egzotycznych (…)

Jeżeli szukać inspiracji – to tylko w naturze. Zdaje się, że taka jest myśl przewodnia chińskiego architekta Ma Yangsona. Artysta projektując futurystyczne budowle, opiera się bowiem na naturze postrzeganej przez człowieka Wschodu. Ci, dla których takie projekty wydają się zbyt zwariowane czy nierealne, niech wiedzą, że w 2006 roku Ma wygrał międzynarodowy konkurs na projekt (…)

Firma Snap! Orlando połączyła ostatnio siły z Red Bullem i stworzyła ciekawy i innowacyjny projekt “Motion to Light”, łączący ze sobą dwie dość odległe od siebie dziedziny – sport i sztukę. Tak powstała seria fotografii ukazująca najlepszych zawodników wakeboardingu – Mike’a Dowdy’ego, Adama Erringtona, Dallasa Fridaya i Chrisa Santacroce’a, wykonujących swoje popisowe tricki na deskach, (…)

Hiszpański fotograf Nacho Rojo przygotował ciekawą galerię. Seria zdjęć pod nazwą „Couples” („Pary”) – to dziewięć fotografii przedstawiających pary: inteligentów, luzaków, narkomanów czy punków. Ale jest coś interesującego w tych zdjęciach. Co takiego? Kto pomyśli, może zgadnie. Galeria „Couples” do obejrzenia powyżej! Źródło: www.nachorojo.com MS  

Urodzona w Arabii Saudyjskiej artystka Wasma Mansour, od 2007 roku mieszka w Wielkiej Brytanii. Niedawno światło dzienne ujrzała wystawa fotografii „Single Saudi Women”, poświęcona kobietom z jej kraju. „Single Saudi Women”, to projekt Mansour, gdzie portretowała ona kobiety, które porzuciły swoją ojczyznę i starają się skonstruować nowe życie w świecie Zachodu. Singielki z krajów arabskich (…)

Tyle potrzebował Scott Gundersen do stworzenia wielkoformatowych, monochromatycznych portretów z korków od butelek z winem. Artysta na podstawie fotograficznych portretów tworzy szkice, na które następnie nakłada korki od butelek. Różnorodne zabarwienie korków daje Gundersenowi możliwość odtworzenia gry światła i cienia na portretowanych twarzach, dzięki czemu te swoiste obrazy stają się bardzo realistyczne. Do ostatniej pracy (…)

Francuska artystka Mademoiselle Maurice, tworząca te oryginalne papierowe dzieła, zaprezentowała swoje prace na ulicach Paryża, Hong Kongu i Wietnamu. Kolorowe kompozycje geometryczne ozdobiły mury budynków oraz chodniki, w wyjątkowy sposób wpisując się w architekturę i dzięki różnorodnym kolorom, ożywiając ponury krajobraz miasta.  

Ci, którzy uprawiają sport, nie powinni palić. Ci, którzy palą – powinni uważać przy uprawianiu sportu. Nie trzeba być lekarzem, by wiedzieć, że łączenie sportu z paleniem nie wychodzi na zdrowie. Ale artyści wiedzą swoje i uważają, że połączenie sportu z paleniem jest możliwe i co więcej – stworzy harmonię. Spójrzcie na te buty. Wyglądają, (…)

Dziś prześwietlenie to codzienność. Prześwietlamy dotkniętych chorobą płuc lub kości, prześwietlamy dokumenty, czy są wiarygodne i kandydata na wysokie stanowisko w administracji, czy przeszłość i teraźniejszość ma taką jak trzeba. Są jednak tacy, którzy przełamują schematy i prześwietlają rzeczy, o których niepodobna myśleć, że mogłyby zostać prześwietlone. Do takich właśnie nieschematycznych osób należy Arie van (…)

Fotograf Julian Germain rozpoczął pracę nad tym wyjątkowym projektem w 2004 roku. Od tego czasu robił zdjęcia klas szkolnych na całym świecie, w Brazylii, Rosji, Stanach Zjednoczonych, w Arabii Saudyjskiej, Tajwanie, Japonii. Tak powstał projekt „Portrety klasy“, na który dziś składa się 450 portretów dzieci w wieku szkolnym, sfotografowanych w swoich klasach. Zdjęcia w niezwykły (…)

Publikowaliśmy niedawno galerię z włoskimi ruinami (www.neomedia.info/co-mowia-ruiny). Dziś odbędziemy podobną podróż. Tym razem po śladach „zaginionej cywilizacji” oprowadzą nas Gianluca Tesauro i Jorge Manes Rubio. Panowie przyjechali do Parku Narodowego Cilento we Włoszech, do miejsca, które ponad trzy dekady temu zostało nawiedzone przez trzęsienie ziemi. Wiele zdewastowanych miejscowości zostało opuszczonych i wymarły. Od ponad 30 (…)

7-milionowy Hong Kong to jedno z najbardziej zaludnionych miast na świecie. W metropolii, w której średnia gęstość zaludnienia wynosi 6883 osoby/km2, aż roi się od wieżowców, zarówno tych mieszkalnych, jak i biurowców. Wieżowce Hong Kongu stały się wizytówką i znakiem rozpoznawczym miasta. Fotograf Romain Jacquet-Lagreze uwiecznił je na swoich zdjęciach z perspektywy małego człowieka, stojącego (…)

Oto przed Wami największe fotograficzne oszustwo w tym stuleciu. Jego autorem jest Japończyk Hiroshi Sugimoto, który inspirację znalazł w Muzeum Historii Naturalnej w Nowym Jorku. Hiroshi po tej wizycie wziął aparat i stworzył własną galerię zdjęć prosto z dziczy. Ale! Ale!  Tak naprawdę to – kolokwialnie mówiąc – pic na wodę, fotomontaż. Zdjęcia japońskiego spryciarza (…)

Janine i Johnny byli kochającą się parą i planowali wziąć ślub. Okrutny los pokrzyżował jednak ich plany i niespełna 52 dni przed ceremonią Johnny niespodziewanie zmarł. Próbując poradzić sobie z tą bolesną stratą, Janine postanowiła wyjechać do Meksyku, gdzie para miała spędzić swój miodowy miesiąc, i wziąć udział w sentymentalnej sesji. „Ten dzień był bardzo (…)

Owady. Cóż w nich takiego nadzwyczajnego? Każdy widział muchę, biedronkę, stonkę czy pasikonika. Owady są tak pospolite, że nie widzimy w nich nic urzekającego. Ale ludzkie postrzeganie świata bywa wykoślawione, a Indonezyjczyk – Nordin Seruyan pokazuje, że tak właśnie jest w przypadku owadów. Nordin uzbroił się w bardzo czuły aparat i z olbrzymią liczbą mega (…)

W słonych wodach skrywa się niezwykły świat, pełen wielu fascynujących stworzeń. Amerykański fotograf Felix Salazar pokazuje, że niekoniecznie muszą to być ryby albo koniki morskie. Salazar używając specjalnie przystosowanego aparatu, uwiecznił bajecznie kolorowe koralowce. Niezwykłe stworzenia o nieograniczonej wręcz różnorodności kształtów i barw. Natura specjalnie dla nas stworzyła takie cuda do podziwiania, ale uznanie należy (…)

Brazylijski fotograf Gustavo Lacerda, swoimi najnowszymi zdjęciami wywołał właśnie burzę w internecie. Lacerda uwiecznił na fotografiach kobiety i mężczyzn albinosów, których niezwykłość urzekła go i zainspirowała. „Albinizm i jego dziwne piękno, interesowało mnie od bardzo dawna. Od 2009 roku szukałem ich po całym świecie i namawiałem, by zgodzili się pozować przed moim obiektywem. Chciałem, żeby (…)

Prezentowana powyżej galeria osobliwości nie jest prezentacją współczesnych fotomontaży, przerobionych tak, by wyglądały jak zrobione na początku XX wieku. Znikająca głowa, kobieta z brodą, małpy grające na instrumentach czy świnia z napisem Hitler na boku – to wszystko autentyczne zdjęcia zrobione prawie sto lat temu (niektóre są trochę późniejsze, ale najistotniejsze, że żadna z fotografii (…)

Kirsty Mitchell mieszkała szczęśliwie w Wielkiej Brytanii, była cenionym fotografem. Miała udane życie. I nagle wszystko się zmieniło – w 2008 roku matka Kirsty zmarła na raka mózgu. Osierocona artystka musiała jakoś przystosować się do nowej rzeczywistości. A przystosowała się, uciekając z rzeczywistości do fantazji. Autorka wykorzystała swój talent do stworzenia prezentowanej powyżej galerii. „Fotografia (…)